• Rury filtrowe, filtracyjne ze szczelinami lub siatką studniarską, przez który wpływa woda do kolumny rur studziennych w celu jej pompowania pompą głębinową. Rury studzienne filtrowe (filtry szczelinowe) 110, 115, 125, 140, 160, 200, 250, 400 mm.

Rury filtrowe do studni z nacięciami szczelin

Rury filtrowe to rury z nacięciami szczelin. Szczeliny filtrujące powinny być nacięte w poprzek rury, a nie wzdłuż, ze względu na to, by nie osłabiały ścian przed siłami bocznymi zgniatającymi. Rury studzienne filtrowe są coraz częściej skręcane na wyciętych gwintach. Poza rurami filtrowymi a wierconą średnicą powinna być przestrzeń na żwir studzienny. Natomiast przy wierceniach w piaskach lub drobnych pyłach należy rury dodatkowo owinąć siatką studniarską odpowiednią do frakcji warstwy geologicznej.

Szczeliny w rurach filtrowych studziennych wynoszą od 0,5 mm do 4 mm, w zależności od gruntu i projektu geologicznego. Zapoznaj się z naszą ofertą i wybierz produkt dopasowany do swoich potrzeb.

Rury filtrowe – kluczowe dla bezpiecznego korzystania z wybudowanego ujęcia

Rury filtrowe zgodnie ze swoją nazwą wykazują właściwości filtracyjne. Ich głównym zadaniem jest oczyszczanie pobieranej wody z cząsteczek stałych. To pozwala na bezpieczne korzystanie z wybudowanego ujęcia wody. Nasze produkty to wyroby profesjonalne z wszelkimi niezbędnymi atestami. Dzięki temu z powodzeniem mogą być stosowane podczas realizacji ujęcia wody pitnej. Wszystko to jest gwarancją powodzenia Twojego projektu!

Rury filtracyjne – wysoka jakość, skuteczna filtracja

 

Przykładamy dużą wagę do wysokiej jakości oferowanych przez nas produktów. Udostępniane w tej kategorii rury filtracyjne wykonane są więc z trwałego tworzywa PVC. Wykazuje ono odporność na korozję, wilgoć, czy też zgniatanie i innego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Materiał ten nie zmienia także smaku i składu chemicznego wody. Umożliwia to jego stosowanie w przypadku sieci wodociągowych. Zobacz, jak kształtuje się nasz asortyment. Jego bogactwo sprawia, że bez problemu dobierzesz właściwą rurę filtrową, uwzględniając przy tym parametry konkretnego zbiornika i grunt, z którym masz do czynienia.