• Specjalistyczne głowice do zabezpieczenia studni przemysłowych o dużej średnicy rur studziennych.

Głowice studzienne metalowe wykonywane są przeważnie na potrzeby przemysłowych studni, gdzie występuje większy pobór wody. Wykonane są ze stali nierdzewnej lub stali ocynkowanej z połączeniami kołnierzowymi.

Metalowe głowice studzienne – głęboka troska o bezpieczeństwo

Rura studzienna wystająca z ziemi i zakończona otworem budzi niepokojące myśli. Jako właściciel studni głębinowej nie chcesz, aby stało się jej coś złego. Jej sercem jest pompa głębinowa, której żywotność zależy między innymi od jakości wody, z którą pracuje. Jeśli będą się do niej konsekwentnie sypały śmieci z powierzchni ziemi – piach, kamienie, małe organizmy żywe, drobinki styropianu etc. – studnia może się zapchać, a pompa zatrzeć. Warto więc zamknąć ją metalową głowicą studzienną - również w trosce o własne bezpieczeństwo.

Metalowe głowice studzienne – na co zwrócić uwagę?

Zakładana w roli hermetycznego wieczka metalowa głowica studzienna jest zdecydowanie trwalsza od opcji plastikowych – pod warunkiem, że wykonana jest z metalu nierdzewnego lub poddana została cynkowaniu. Częstym udogodnieniem konstrukcyjnym jest otwór na rurę tłoczną, czy przewody, a czasem nawet dodatkowy – do odpowietrzania studni. Nie należy również rezygnować z haczyka, na którym wygodnie jest zawiesić pompę. Szczelność zamknięcia zapewni rozprężająca się przy skręcaniu gumowa uszczelka.