• Filtry do usuwania zanieczyszczeń w wodzie przepływającej jak piasek, muł itp. Odpiaszczanie wody.

 

Filtry służące do filtrowania wody z występujących w niej zawiesin i piasków. W zależności od rodzaju i wielkości cząstek w wodzie stosowane są filtry siatkowe, sznurkowe lub specjalistyczne w zależności od wyników badanej wody. 

 

Filtry – zapobiegaj degradacji studni

Ze względu na podłoże, w jakim niejednokrotnie wiercone są studnie głębinowe, ich dno narażone jest na zamulenie. Przedostające się mimo wszystko przez rury filtracyjne drobinki piachu osadzają się na nim, podnosząc je z czasem, a co gorsza – mogą dostać się do pompy i spowodować awarię studni. Filtry do studni głębinowej są rozwiązaniem tego problemu – ich zadanie sprowadza się wprawdzie do usunięcia jak najmniejszych elementów obcych z wody, jednak jest to rola kluczowa, zapewniająca sprawność całej studni.

Nie pozwól uszkodzić pompy - wybierz odpowiednie filtry

W tej kategorii dostępne są proste filtry sznurkowe (wykonane ze sznurka polipropylenowego), zdolne zatrzymać zanieczyszczenia stałe na sposób mechaniczny oraz filtry odpiaszczające – zamontowane przed pompą zapobiegną dostawaniu się do niej drobin piachu, które mogą spowodować jej zatarcie. Aby zapewnić szczelność i skuteczność filtra, warto zamknąć go w wytrzymałym korpusie. Wszystkie oferowane przez nas produkty mogą być wykorzystane w instalacjach wody przeznaczonej do spożycia.