• sorbenty cieczy

Sorbent do stosowania bezpośrednio na zanieczyszczenie wycieków olejów, smarów, emulsji, farb i innych szkodliwych substancji. Dodatkowe funkcje pochłaniający substancje aktywne stosowane w rolnictwie. Filtruje wodę pitną, pochłaniania szkodliwe gazy i substancje promieniotwórcze, likwiduje zanieczyszczenia ropopochodne, wodne i neutralizuje kwaśne i leśne gleby.

Sorbenty do zanieczyszczeń olejowych i wodnych – pierwsza pomoc dla studni

To może się stać ze względu na specyfikę zakładu, zawierającego studnię głębinową, ale może się stać też w przypadku studni podwórkowej, kiedy nieostrożność doprowadzi do wypadku. W końcu jednak się stanie: płynne chemikalium rozlane nieopodal nie musi być jednak ekologiczną katastrofą, jeśli masz pod ręką odpowiednią pomoc. Sorbenty do zanieczyszczeń olejowych i wodnych, które proponujemy w tej kategorii, to wysoce absorpcyjne substancje, które wchłoną całą gamę skażeń terenu.

Sorbenty do zanieczyszczeń olejowych i wodnych – co potrafią?

Wysypany na zanieczyszczenie sorbent natychmiast rozpoczyna proces neutralizacji skażenia. Wchłonie m.in. rozlane produkty ropopochodne, oleje, emulsje i smary. Dla uzyskania lepszego efektu użyj szczotki - po to, żeby bezpiecznie rozprowadzać sorbent zanieczyszczeniu. Dzięki swojej sypkiej postaci jest w stanie dostać się do niewielkich nawet wnęk. Wprawdzie pochodzenie sorbentów bywa naturalne, jednak nie zapomnij zutylizować zużytego produktu – pochłonięte przezeń substancje prawdopodobnie nie sprzyjają środowisku.