• Złącze szwedzkie (przyłącze) umożliwia łatwe i szczelne mocowanie pompy głębinowej w rurach studziennych. Montaż i demontaż pompy głębinowej jest równie prosty i szybki. Złącze wykonane ze stopu brązu.

 

Złącze szwedzkie do studni to adapter umożliwiający szybkie i szczelne mocowanie pompy głębinowej w studni bez wyprowadzania rury tłocznej ponad rurę osłonową studni. Złącze wykonanie jest z brązu lub mosiądzu ze specjalnymi uszczelkami.

 

Złącze szwedzkie – wygodny montaż pompy

Jednym ze sposobów zamocowania pompy w studni jest skorzystanie ze sprytnego wynalazku, znanego jako złącze szwedzkie (również: przyłącze szwedzkie). Ten wykonany z mosiądzu element zapewnia nie tylko szczelność i trwałość, ale też zwiększenie estetyki i oszczędność. Ponadto montaż oraz demontaż pompy stają się bardzo łatwe i możesz je przeprowadzić szybko. Jeśli nie chcesz budować studni z betonowych kręgów, zależy Ci na redukcji jej średnicy lub obawiasz się niepotrzebnego rozkopywania podwórka, złącze szwedzkie będzie jak znalazł. Dodatkową korzyścią jest zabezpieczenie pompy przed kradzieżą, jako że sięgnięcie do niej wymaga użycia nietypowego narzędzia (potrzebny jest długa, zakończona gwintem rurka).

Złącze szwedzkie – praktyczne wyprowadzenie wody

Nie tylko łatwo je założyć, ale niesie również inne korzyści. Jednym z nich jest szczelność – ponieważ wyprowadzenie jest umieszczone poniżej poziomu gruntu, nie dostaje się do niego np. woda deszczowe. Ponadto, jeśli zdecydujesz się zainstalować je na głębokości 1.5 m lub większej, nie musisz obawiać się o zamarzanie wody w zimie.