• O nas

Jedną z gałęzi firmy PETPOLONIA jest działalność związana z wykonywaniem wierconych studni głębinowych, pomp ciepła, a także pracami ziemnymi. W tej branży posługujemy się znaną już na rynku nazwą handlową PETPOLBUD. Posiadamy specjalistyczny sprzęt budowlany i transportowy. Naszą specjalnością są prace w trudnych i niedostępnych warunkach górskich na Podbeskidziu i Podhalu - strona www.studnie.eu

 

W ramach naszej działalności wykonujemy:

  • wiercone studnie głębinowe „na gotowo” - w wykonywanych przez nas studniach stosujemy profesjonalne rury do studni głębinowych ze wszelkimi atestami o średnicach 125, 140, 160 mm, w zależności od potrzeb Klienta. Po odwierceniu i uzbrojeniu otworu studziennego, każdą studnię pompujemy i czyścimy wodę do pożądanego efektu. Dodatkowo wykonujemy obudowy studni, przyłącza do domu i instalacje wodne do nowych i istniejących studni. 
    Nasze maszyny wiertnicze i współpracujące wjadą na każdą skarpę i są w stanie dowiercić się do wody na każdej głębokości. Posiadamy specjalistyczny sprzęt do wierceń w skale do 140 metrów głębokości.
  • geotechnika - wykonujemy odwierty pod piezometry i inklinometry na potrzeby budów urządzeń dużej infrastruktury jak np. mosty, drogi, tunele, zbiorniki wody i inne www.piezometry.pl oraz www.inklinometry.pl
  • pompy ciepła – wg życzenia inwestora wykonujemy odwierty dla dolnych źródeł zasilania czyli pomp ciepła wraz z uzbrojeniem w szwedzkie sondy MuoviTech, dobieramy i wykonujemy instalacje i montaż pomp ciepła, a także świadczymy usługi wiertnicze jako podwykonawca dla firm specjalizujących się w technice grzewczej.
  • palowania pod mosty – świadczymy usługi dla firm wykonawczych w wykonywaniu pali pod mosty w kamiennym podłożu szczególnie na górzystych terenach.
  • mikropale i gwoździe gruntowe - wykonujemy specjalistyczne odwierty przy stabilizacji zboczy, dróg, mostów i zabezpieczenia wykopów. Modernizujemy, zabezpieczamy i stabilizujemy budynki, słupy i tablice drogowe. 

 

Współpracowaliśmy przy wielu ważnych inwestycjach dla:

1. przedsiębiorstw budowlanych np.: ASTALDI, SALINI IMPREGILO, IMB PODBESKIDZIE, GEO-TECH, SKANSKA,
2. dużych korporacji np. PKP, CARITAS,
3. sieci handlowych np. TESCO, BIEDRONKA,
4. producentów wód mineralnych np. ŻYWIEC ZDRÓJ, KINGA PIENIŃSKA, MINERALPOL
5. samorządów, ujęcia gminne dla potrzeb mieszkańców, boiska sportowe Orlik, Zespoły Szkół, Gminne Zakłady Wodociągowe itp.
6. lokalnych firm budowlanych oraz Klientów indywidualnych.

 

Dodatkowo posaidamy włąsny park maszynowy do wszelkiego rodzaju usług:

1. prace ziemne koparkami, koparko-ładowarkami, mini i mikro-koparkami: drenaż, niwelacja terenu, wyburzenia, regulacja rzek i cieków, odwierty pod ogrodzenia i peczki, budowa tradycyjnych studni z kręgów, wykonywanie dróg dojazdowych do działek położonych w górach, ławy fundamentowe do domów i domków letniskowych, szamba: tradycyjne betonowe oraz plastikowe
2. transport - posiadamy własny transport ciężarowy, wywrotki, mini-wywrotki, wozidła technologiczne oraz pomoc drogową
3. remonty i budowy - budujemy, remontujemy i przebudowywujemy budynki na zamówienie inwestora, współpracujemy z lokalnymi ekipami specjalistycznymi: cieśle, hydraulicy, wykończeniówka.

Podsumowywując widzimy zapotrzebowanie na naszym rynku na produkty służące do budowy studni przez osoby prywatne i mniejsze firmy i w związku z tym prowadzimy również sprzedaż towarów przez nasz sklep internetowy www.rurystudzienne.pl