• żwirek do studni

W zależności od szczelin w rurach filtrowych studziennych i geologii, stosowany jest żwir, który zapewni odpowiednią filtrację. Sprzedawany jest żwir o frakcji 0-2 mm, 2-4 mm oraz 4-8 mm.

Żwirek do studni – filtracja wstępna

Podczas wiercenia studni głębinowej jasnym staje się, że osypujące się brzegi otworu będą miały tendencję do przedostawania się do wnętrza studni. Proces ten jest świetnie hamowany przy pomocy kolejnych elementów studni – filtrów, siatek studziennych, czy dzięki minimalizacji otworów w rurach filtracyjnych. Jednak, ze względu na ich specjalizację w wychwytywaniu coraz mniejszych drobin, nie jest słusznym dopuszczanie do nich większych zanieczyszczeń – niepotrzebnie szybko ulegną zatkaniu i konieczne będzie ich czyszczenie lub wymiana. Żwirek do studni będzie świetnym wyborem do filtracji wstępnej.

Żwirek do studni – niezbędne wypełnienie

Jako element znajdujący się między rurami studziennymi a samą ziemią żwirek do studni pełnić będzie jednocześnie funkcję wypełniacza – a zatem utwardzacza konstrukcji studni, nadając jej nieco elastyczności ze względu na swoją luźną strukturę.

Rozmiar ziaren żwirku dobierz w zależności od rodzaju i sypkości gruntu. Oferujemy zarówno niewielkie opakowania po 25 kg, jak i rozwiązanie oszczędne – np. tonowy worek typu ‘bigbag’.