• Redukcje do zmiany średnicy rury studziennej z większej na mniejszą.

Redukcja rur studziennych to specjalna mufa, redukująca średnicę rur studziennych z większych na mniejsza. Stosuje się je w momencie gdy konieczne jest zmniejszenie średnicy rur np. w przypadku wiercenia mniejszą średnicą narzędzia lub zamykania się otworu.

Redukcje rur studziennych – sposób na zmianę średnicy

Jak we wszystkich działaniach związanych z wydobyciem lub transportem wody lub innych cieczy, również podczas kopania studni głębinowych można napotkać mniej lub bardziej spodziewane utrudnienia. Dla części z nich rozwiązaniem będzie zastosowanie redukcji rur studziennych, tj. zmiany średnicy dotychczas prowadzonej rury z większej na mniejszą przy użyciu specjalnej mufy. Konieczność ta pojawia się między innymi kiedy używane wiertło zmienione zostanie na mniejsze lub w przypadku zamykania się otworu przez zasypywanie. W tej sytuacji stałość dopływu wody pozwoli uzyskać zastosowanie redukcji.

Redukcje rur studziennych w praktyce

Posiadamy w ofercie szereg redukcji, różniących się między sobą rozmiarami o łącznym potencjale zmniejszającym od φ200 mm po φ114 mm. Dostępne kroki pośrednie przeskakują o nie więcej niż 40 mm średnicy jednocześnie. Nasze redukcje są obustronnie gwintowane. Ich wyrazisty, błękitny kolor jest gwarancją, że nie zgubią się podczas prac.