• Głowice nakładane na rure studzienną (jak kapelusz) w celu zabezpieczenia przed robakami i zalaniem wodą powierzchniową.

Plastikowe głowice studzienne PVC – trwałe i atrakcyjne cenowo rozwiązanie

Głowice studzienne plastikowe wykonane są ze specjalnego tworzywa, które ma podwyższoną wytrzymałość. Głowice tego typu nakładane są na rurę studzienną (nie na część gwintowaną). Część górna głowicy połączona jest z dolnym pierścieniem za pomocą śrub, pomiędzy którymi znajduje się gumowy oring. Konstrukcja ta gwarantuje szczelne zamknięcie wlotu studni i prawidłowe wykonanie instalacji. W naszej ofercie plastikowe głowice studzienne PVC dostępne są w kilku wariantach. Występują one m.in. w różnym rozmiarze, który wynosić może odpowiednio 110, 125, 140, 160, 200, 280 bądź 315 mm. Należy dopasować go do średnicy rury osłonowej. Głowice dostępne w prezentowanej kategorii to bardzo popularny wybór do typowych studni przydomowych. Jest to zasługa doskonałych parametrów wytrzymałościowych i atrakcyjnej ceny. Dzięki temu możesz zatroszczyć się o bezpieczną gospodarkę wodną bez potrzeby nadwyrężania swojego budżetu.

Dlaczego warto wybrać plastikowe głowice studzienne PVC?

Plastikowe głowice studzienne PVC są znacznie tańsze niż rozwiązania wykonane z innych materiałów. Jednocześnie jednak wykazują wiele zalet, które mogą przekonywać do ich zastosowania. Wynikają one zwłaszcza z właściwości materiału, jakim jest PVC. Tworzywo sztuczne wykazuje pełną odporność na korozję, a także szkodliwe czynniki chemiczne, biologiczne oraz warunki atmosferyczne. To gwarantuje długotrwałe i niezawodne użytkowanie. Materiał PVC jest także obojętny fizycznie i mikrobiologiczne, dlatego też spełnia wymagania sanitarne dotyczące transportu wody. W naszej ofercie znajdziesz plastikowe głowice studzienne z atestem. Dokument ten zezwala na ich użycie w przypadku czerpania wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi.