• Chemia do dezynfekcji wody ze studni w celu eliminacji bakterii coli i eliminacji mikroorganizmów.

Do dezynfekcji studni głębinowych i kopanych używana jest często chemia na bazie podchlorynu sodu w celu usunięcia bakterii.

Dezynfekcja studni – skutecznie zapobiegaj zanieczyszczeniom

Własna studnia z pewnością jest wygodnym źródłem wody, co do której pochodzenia (i składu, jeśli wykonujesz badania) możesz mieć pewność. Niestety, za tę niezależność musisz zapłacić – jednym z kosztów, które powinieneś wziąć pod uwagę jest (na szczęście niedrogi) koszt dezynfekcji studni we własnym zakresie. W większości przypadków wystarcza raz w roku, chyba że woda zaczyna być podejrzana: zrobiła się mętna, zabarwiona, źle pachnie, powoduje podrażnienia skóry lub inne niepokojące objawy – wtedy konieczna jest natychmiastowa dezynfekcja studni.

Dezynfekcja studni – podchloryn sodu w akcji

Powszechnie wykorzystywanym w tym celu środkiem jest podchloryn sodu. Jak go zastosować? Należy wlać go do studni, a on robi swoje – dezynfekuje, a jednocześnie czyści i wybiela ze względu na obecność chloru. Z tego też powodu musisz liczyć się z tym, że woda przez pewien czas będzie pachnieć chlorem (jak na basenie) – najlepiej zużyć ją w celach gospodarczych do momentu zaniku zapachu.