• Certix D PLUS (płuczka do przewiertów sterowanych) 25 kg.

Symbol: CERTIX_D-PL.25

Certix D PLUS (płuczka do przewiertów sterowanych) 25 kg.

88.00
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 24 godziny
Cena przesyłki 60
Odbiór osobisty 0
Kurier DPD 60
Kurier DPD (Pobranie) 65
Dostępność Duża dostępność
Waga 24.95 kg

Zamówienie telefoniczne: 533855333

Zostaw telefon

Certix D PLUS (płuczka do przewiertów sterowanych) 25 kg.

CERTIX D PLUS w postaci zawiesiny ma zastosowanie w wiertnictwie zarówno przy wykonywaniu wierceń pionowych jak i w horyzontalnych wierceniach kierunkowych.

CERTIX D PLUS to specjalna kompozycja bentonitu i dodatków polimerowych dedykowana do sporządzania zawiesiny o wysokich wymaganiach co do lepkości. Cechuje się podwyższoną zawartością polimerów co nadaje mieszance unikalne właściwości. CERTIX D PLUS umożliwia stosowanie bardzo niskich stężeń fazy rozproszonej oraz uzyskiwanie zawiesin o bardzo dobrych właściwościach reologicznych. Zawiesiny sporządzone przy jego użyciu mogą być stosowane z powodzenie przy wierceniu długich odcinków. Zawiesina zachowuje stabilność i parametry użytkowe przez cały czas, okres wykonywania przewiertu. Doskonałe właściwości tiksotropowe zawiesiny umożliwiają stabilne zawieszenie zwiercin w objętości płuczki podczas przerw w wierceniu.

CERTIX D PLUS umożliwia sporządzenie zawiesiny o niskim stężeniu cząstek rozproszonych, przy jednoczesnym uzyskaniu wysokiej lepkości. Zapewnia to sprawne wynoszenie urobku z otworu wiertniczego. Wyrób może być stosowany w gruntach trudnych, luźnych i wysoko-przepuszczalnych. Dzięki niskiemu współczynnikowi filtracji skutecznie ogranicza migrację płuczki w warstwy przyotworowe gruntu.

CERTIX D PLUS tworzy na powierzchni ścianek otworu cienki izolujący filtr, który niweluje zjawisko przenikania płuczki do gruntu. Produkcja realizowana jest według nowoczesnej technologii w warunkach stałego nadzoru laboratoryjnego, oraz systemu zapewnienia jakości ISO 9001:2000.

 

Parametry techniczne
• Skład chemiczny składnika głównego: SiO2 65-70%, Al2O320-24%, MnO 0,04%, CaO 1,2-1,9%, MgO 1,9-2,1%
• Wilgotność: max. 12% (możliwość dostosowania do potrzeb)
• Zawartość montmorylonitu – min. 80 %
• Wskaźnik pęcznienia – min. 25 cm3/2g ,
• Granulacja pow. 0,056 mm – max. 10% -50% (możliwość dostosowania do potrzeb) pow. 0,160 mm – 0%

Parametry reologiczne zawiesiny
Badania wykonujemy w oparciu o normy: API 13A i API 13B-1 – Płuczki wiertnicze* przy użyciu lepkościomierza OFITE 900. Parametry dostępne na życzenie po skontaktowaniu się z naszym konsultantem.


CERTIX D PLUS - 1 worek 25 kg.

 

Super ceny przy dużych zakupach paletowych - wyślij zapytanie na email.

Podpis
E-mail
Zadaj pytanie